Kokį aprangos stilių rinktis darbo pokalbiui norint palikti gerą įspūdį apie save?

Ar žinojote, kad apranga, kurią vilki žmogus neabejotinai yra jo mąstymo, charakterio, asmenybės, įsitikinimų atspindys. Tai vienas saviraiškos būdų, su kuriuo susiduriame kasdien. Todėl turite palikti gerą pirmąjį įspūdį ne tik dėl savo turimų žinių, bet ir aprangos. Juk žinoma, kad vadovo nuomonė apie naują darbuotoją susiformuoja per pirmąsias sekundes. Atminkite, kad išvaizda ir bendra laikysena yra labai svarbi. Taigi, kokią aprangą pasirinkti pirmam darbo pokalbiui? Patarsime! KOKIĄ APRANGĄ RINKTIS?

Kai kuriose įmonėse, ypač bankuose, korporacijose ar biuruose, taikoma tam tikra speciali apranga. Kaip darbuotojai, yra priversti jos laikytis, nepaisant sezono ar oro sąlygų. Nors darbo vietoje nėra aiškiai suformuluotų taisyklių, turėtume laikytis universalaus aprangos kodo. Taigi, kokią aprangą jums rinktis?

1. Oficiali apranga 

Geriausias pasirinkimas pokalbiui, žinoma, bus kostiumas, ypač jei pretenduojate į aukštas pareigas. Kostiumas turi būti pagamintas iš lengvos medžiagos, pavyzdžiui, medvilnės ar lino, su sintetinės medžiagos mišiniu. Geriausia pasirinkti modelius pastelinių spalvų, pavyzdžiui, pilką arba mėlyną.

Taip pat turite dėvėti marškinius. Jei biure yra griežtas aprangos kodas, jie turėtų būti ilgomis rankovėmis. Atminkite, kad marškiniai trumpomis rankovėmis, tinka tik mažiau formalioms progoms. Tačiau ilgas rankovės visuomet galima užlenkti, svarbu žinoti, kad marškinių rankogaliai iš švarko turėtų išlįsti maždaug 1,5-2 centimetrus. Prie tokio aprangos rinkitės elegantiškus, klasikinius batus ir odinį diržą.

2. Pusiau formali apranga 

Jeigu įstaiga nėra tokia oficiali, neturi griežtų taisyklių, galite sau leisti šiek tiek atsipalaiduoti. Vietoj to, kad rinktumėtės  kostiumą, rinkitės švarką ir tinkamos spalvos madingas chinos kelnes. Šio tipo kelnės taip pat gali būti dėvimos be švarko, tik su marškiniais ilgomis rankovėmis. Taip pat švarką galite keisti į megztinį.
Galite rinktis marškinius drąsesnėmis spalvomis. Tik nepamirškite išlaikyti panašios spalvos visumą, kad visa tai atrodytų nuoseklu ir stilinga. Kaklaraiščio jums tikrai nereikia, galite tiesiog atsegti dvi viršutines marškinių sagas. Toks stilius nereikalauja elegantiškų batų. Lengvi mokasinai čia kuo puikiausiai tiks.
 
3. Spalvų pasirinkimas

Įprasta, kad dauguma vyrų renkasi juodos spalvos aprangą darbo pokalbiams. Tai tiesiog saugi bei universali spalva. Tačiau nori nustebinti galite rinktis ir kitas spalvas - šviesią. Visada pataikysite tiesiai į dešimtuką jei rinksitės baltos spalvos marškinius, polo marškinėlius

Pirmam pokalbiui tinkai rudų atspalvių marškiniai, arba kitos prislopintos spalvos. Vyrai pirmojo darbo susitikimo metu neturėtų rinktis per ryškių spalvų marškinių ar peteliškių.
Svarbiausia stenkite nepersistengti – svarbiausia, kad drabužis išlaisvintų jus, suteiktų pasitikėjimo savimi.  Daugeliu atveju puikiai atrodysite su stilingais džinsais, marškiniais, švarkeliu, laikrodžiu ant rankos ir stilingais batais.