Megztiniai  – rudens ir žiemos sezono mėgstamiausia apranga. Kiekvienais metais, kai tik už lango prasideda rudens aura, fizinėse ir internetinėse parduotuvėse sulaukiama išaugusio susidomėjimo šios kategorijos drabužiais. Kiekvienas nori jaustis šiltai, įsisupti į minkštą megztinį ir, tiesiog praleisti laiką su gera knyga, filmu, kartu su puodeliu kakavos rankoje. Manoma, kad megztiniai gali būti problematiška garderobo dalis tik tada, kai susitraukia skalbimo metu, tačiau tuo tarpu gali atsitikti ir taip, kad dėvint megztiniai per daug išsitampys ir taip taps neišvaizdūs, dideli, ar tiesiog susidėvėję. Ar įmanoma juos kažkaip pataisyti ir sugrąžinti į ankstesnę formą? Jei nerimaujate, kaip sumažinti ištysusį megztinį arba kaip nesutraukti megztinio skalbimo metu, šis straipsnis skirtas jums. Čia yra vadovas, kuris padės jums sužinoti, kaip prižiūrėti megztinius.


KOKIAIS ATVEJAIS MEGZTINIS IŠSITAMPO?

Kartais nutinka taip, kad skalbimo mašinoje netinkamai išskalbtas megztinis, pavyzdžiui, per aukštoje temperatūroje, gali susitraukti. Taip yra todėl, kad jo pluoštai yra veltiniai, jie sulimpa, sumažindami megztinio apimtį. Tokiu atveju kartais nėra galimybės išsaugoti taip pažeistą megztinį, viskas priklauso nuo to, iš kokio audinio jis pagamintas. Atvirkščiai nutinka, kai megztinis per daug išsitampo, dėvimas arba netinkamai laikomas ilgą laiką spintoje. Nepamirškite niekada spintoje nekabinti megztinių ant pakabų ir taip palikti ilgam laikui (pavyzdžiui, visam vasaros sezonui, t.y. kelis mėnesius), nes po tokio laiko nuėmus megztinį nuo pakabos jis gali prarasti formą, tapti deformuotas, ištemptas ar tiesiog baisiai atrodyti. Megztinius geriausia laikyti lentynose arba stalčiuose, sandariai susuktus.


KAIP SUTRAUKTI MEGZTINĮ?

Jei atsitiko taip, kad megztinis  išsitampė, skalbimo metu galite pabandyti jį sutraukti. Tokiu atveju gali būti naudinga žinoti, kaip skalbimo metu sutraukti megztinį. Toks likimas gali ištikti tiek moteriškus , tiek vyriškus  megztinius. Klausimas, kaip su tuo susidoroti?



Žemiau pateikiami 3 efektyviausi būdai, kaip sutraukti  - sumažinti megztinį:

1. NAUDOKITE PLAUKŲ KONDICIONIERIŲ – Jei jūsų vilnonis megztinis per daug ištempė, galite pakeisti tai naudodami plaukų kondicionierių. Jame esančios medžiagos turi minkštinančių savybių, taigi ir atpalaiduojančių. Plaukų kondicionieriaus įtakoja veltinę vilną išsiskirti, todėl megztinis atgaus ankstesnę formą. Nepamirškite tinkamai išdžiovinti megztinio, visada paguldykite jį lygiai, geriausia ant išskleisto sauso rankšluosčio ir toliau nuo šilumos šaltinio – radiatoriaus ar karštos viryklės.

2. SKALAUTI SKIRTINGOSE TEMPERATŪROSE – tai dar vienas puikus būdas, temperatūrų skirtumas teigiamai veikia vilną. Naudodami skalbimo mašiną ar skalbdami rankomis, milteliais ar skystais skalbikliais, pirmiausia naudokite žemą temperatūrą, t.y. apie 30-40 laipsnių celsijaus, o tada skalaudami padidinkite ją iki 60 laipsnių, tokiu atveju megztinio pluoštai patirs savotišką temperatūrų šoką, jie susitrauks ir leis megztiniui grįžti į pradinę formą. Taip pat taikydami šį metodą, būtinai išdžiovinkite megztinį lygiai ir atokiau nuo šilumos šaltinių (pvz., karšto radiatoriaus).

3. DRĖGNĄ MEGZTINĮ DĖKITE Į ŠALDIKLĮ – prieštaringas, bet efektyvus būdas yra drėgną megztinį sudėti į plastikinį maišelį, o po to į šaldiklį. Po kelių valandų tokiomis sąlygomis megztinio pluoštai turėtų susitraukti. Išėmę drabužį iš šaldiklio, išimkite jį iš plastikinio maišelio ir keletą minučių švelniai ištempkite. Tada palikite šiltoje ir sausoje vietoje, kad visiškai išdžiūtų. Žinoma, išdžiovinkite tik plokščią.